laupäev, 30. detsember 2017

Jaanuari "Müstilised lood" ja "Saatus & Saladused" on ilmunud.


  Täna ootas mind postkasti armas üllatus, ajakirjad "Saatus & Saladused" ning "Müstilised lood" jõudsid kenasti kohale, kuigi detsembri numbrid jäidki kaduma. Need on nüüd juba jaanuari numbrid.

  Jaanuarikuu numbris "Müstilised lood" kirjutan müstilisest mandalakunstnikust Ive Ruitlane- Rüütlist. Juures on ka ilmekad manadalapildid, kuigi ajakirjas need mustvalged, siis päriselt on nad ikka värvilised. Kellel on lähim huvi Ive joonistatud mandalate vastu leiab lehekülje ja kontaktid SIIT.

 Aitäh, kallis Ive!

 Jaanuarikuu numbris "Saatus & Saladused" on sellel korral avaldatud minu lühinovell "Ühes tänavas, ühes majas..." Head lugemist!

 Ja nagu ikka täidan ma "Saatus & Saladuste" luuleveergu. Sellel korral on võimalik tutvuda andeka, Pärnust pärit poetessi Andra Jõgise luulega. Ja vaadake milline ilmekas foto!

 Aitäh, kallis Andra!

 Ise olen jälle kodu külge ahledatud, kuid juba paranen. Paar päeva tagasi läks halvaks mu kintsul olev mädapaise. Õigemini paari nädala eest tekkis sinna mingi pisike mädakas, mida kohe pigistama kippusin ja ilmselt pigistasin valesti. Ja eks mul ole loll komme muudkui kärnu pealt nokkida. Neljapäeva õhtul see koht valutas ja oli kohutavalt paistes, ei saanud magada (juba 2 ööd olen piinelnud!), sest vasaku külje peale ennast keerata ei saa.
  Eile oli juba plaan emosse minna, aga otsustasin, et pean ise hakkama saama. Nüüd olen paar päeva seda puhastanud ja ravitsenud saialilletinktuuriga ja õnneks täna hommikul hakkas kärna alt seda löga immitsema ning paistetus on vähemaks läinud. Aga müstika on see, et mädanik teeb põrguvalu ja sellepärast ma eriti kodust välja ka ei kipu.
  Ilmselt on mul immuunsus olematu pärast kahekuist hambapõletikku ja külmetushaigust. Esmaspäeval saab tõbist 4 nädalat mööda, aga ma ikka nohutan, köhin ja rögastan. Ja esmaspäeval saab ka 4 nädalat viimasest rajalkäigust. Aga ma ei anna alla, lähen uuesti, kui paranen. Kaks õhtut pole ma küll võimelda ka saanud, aga juba ma paranen. Ei taha iga asja pärast ka kohe nuga lasta sisse lüüa, niigi immuunsus olematu. Aga ma tean, et rada ravib.

 Aga eile hommikul ma liikusin. Käisin linnavalitsuses ühele käsunduslepingule alla kirjutamas. Seega mingi 4 km sai ika jalutatud, küll ilma kõnnikeppideta, sest nendega liikumine ajab mind liialt higistama ja märja nahaga eriti liigeda ei taha.

 Muidu olen ikka rõõmus. Kirjutan romaanitriloogia 3. raamatut, millest on juba enamvähem pool kirjas. 1. ja 2. raamat on juba toimetaja käes. Need 3 raamatut peaks ilmuma järjest. Mind on tabanud eriline inspiratsioonitulv. Kirjutamisel on veel mitu romaani, koostamisel 2 (teiste)raamatut, artiklid ja peale kõige jookseb ka luule. Ilmselt vimhane ja soe talv inspireerib sest mulle ei sobi lumine talv ja üldse mitte lumi. Elaks meelsamini kõik talved soojal maal. Ahjaa, loen ka kahte raamatut korraga, üks saab iga minut loetud.

 Nüüd kaon romaani!

Fotod ikka ka!
...
...
...
...
Andra Jõgise luule...
ajakirjad...
minu paha kaaslane...

30.detsember. 2017.a.
Vana-Rääma

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar