Olen Margit Peterson, kolumnist, literaat, poetess, kirjanik, lastekirjanik, Pärnu kirjandusõhtute peakorraldaja ja ema kahele täiskasvanud pojale. Minu sulest on ilmunud luuleraamatud: 1. "Õitsvate pärnade alleel" 2. "Avali aegadesse" 3. "Veerekese pääl" 4. "Külalood ehk vaaderpass" 5. "Ööde Tütar" 6. "Vana-Rääma uulitsal" Novellikogud: 1. "Virtuaalmees" Romaanid: 1. "Segavereline" 2. "Rist teel" (2015) 3. "Westoffhauseni häärberi saladus" (2017) Lasteraamat: 1. "PETU"
Kuvatud on postitused sildiga Silver Sepp. Kuva kõik postitused
Kuvatud on postitused sildiga Silver Sepp. Kuva kõik postitused
teisipäev, 23. juuni 2026
22. juuni 2026 Jaagupi- Krundiküa ja Treimani jaanituledel
Jah, eile me müttasime mööda Häädemeeste valda. Kõigepealt viisime asjad mu Lemme suvilasse ära ning siis suundusime Jaagupi-Krundiküla jaanitulele. Külaplatsile pääseb Nurmeotsa talu teeotsast, sealt vasakule ja otse edasi mere äärde. Nurmeotsal olime me kunagi enne korra käinud, seal müüakse häid kalatooteid ka. Jõudsime suhteliselt esimeste seas, istusime hästi lõkke ligidale, et ikka kõigest osa saada. Ja külavanema raha eest sai soovija endale lasta näomaalingu teha. Sellel ajal kui ansambel "Tänatehtu" oma esinemisega algust tegi, hakati just Avele maalingut tegema. Nii ma siis üritasin mõlemale poole kiigata, aga suurema rõhu panin "Tänatehtule" ja tean, et Ave annab andekas, sest enne jaanikule minekut ma ütlesin, et enne ma Jaagupi-Krundiküla jaanikult ei lahku, kui bänd on mu vana lemmikloo "Hüljatud tüdruk" ära laulnud. Ja kujutate ette, nad oleks justkui mu mõtteid lugenud, esitased mu lemmikloo lausa esimesena! Suured tänud! Ega raske oli ennast paigale sundida kui jalg alla tatsuma hakkab ja suu ka vaiki olla ei oska. Mõnus algus jaanipidudele! Aitäh! Ja siis tutvusime ühe mulgitüdruku Janikaga, kes juhtumisi Kabli rannas olles sellest jaanitulest kuulis. Oli armas tutvus. Eks me panimegi tantsimisele suurema rõhu, aga rahvas oli suhteliselt passiivne, väga vähe tantsijaid oli esimese seti ajal. Peale seda algas õllekasti hoidmise võistlus, mille mu koolivend Hanno Lõpp napilt teisena lõpetas. Mehed jagasid kasti pooleks. Elasime väga kaasa. Samuti elasime kaasa naiste longerikasti hoidmise võistlusele, mille võitis Kairi, kuigi puhtamalt hoidis kasti Janika (ilusasti õla kõrgusel). Aga nii otsusati. Vahva oli. Kella kümne ajal sõitsime juba Treimani poole. Sinna jõudes juba eemalt autode järgi vaadates nägime et rahvast ikka on. Oligi. Väike rahvatants, siis kohaliku muusiku - Silver Sepa etteaste, kus ta kallis abikaasa Kristiina Ehin esinemise linti võttis ning edasi kulges tants bändi "Nostalgiline" saatel, kus eriliselt kõlava häälega laulis Talvi nimeline naisterahvas, kui me õigesti kuulsime. Müügis oli ka õnneloos, kus iga pilet võitus. Ave osales. Tantsisime "Notalgiliste" pilli järgi südaööni, siis võtsime taas suuna Jaagupi-Krundiküla jaanitulele, kus parasjagu "Tänatehtu" oma esinemisega lõpusirgel oli. Saime paari lisaloo ajal veel plaksuga käsi üles tõstes hüpata. Aitäh, poisid! Aitäh kõigile ja korraldajatele eriti, sest eilsest saati on soe tunne hinges ja juba peagi olen ma Häädemeeste valla radadel taasliikvel. Ahjaa, Silver Sepp ja Kristiina Ehin kutsuvad huvilisi oma plaadiesitluskontserdile Treimanisse, mis toimub juba 15. juulil. Aitäh! Aitäh! Aitäh! Armastan! Kirja panin 23. juunil 2026. Vana-Rääma
Tellimine:
Postitused (Atom)



































