esmaspäev, 1. aprill 2019

EESTI VERI - Anna-Maria Penu


 Sain just loetud Anna-Maria Penu romaani "Eesti veri." Ma küll ei tea miks sellel raamatul selline pealkiri on, aga on.

 Oehh, raske on blogida raamatutest, mis sulle eriti või üldse korda ei lähe. See siin tundub taas selline blogiteema olevat, aga mõned teemad võikski blogisse jääda. (kuigi mul pole õrna aimugi kas see on eelnevalt blogi olnud või ei ole).

 Järjekordne raamat minu jaoks, mida ei oleks pidanud lugema. Puudub olustik, mis on ühele romaanile suisa vajalik. Vaid õhõrnad olustiku räbalad on liikvel, aga need ei tekita mittemingisugust pilti, täielik 0 seis minu jaoks.

 Lisaks veel lausa vastikud seigad. Kas ikka kõike situatsioone maksab raamatuks (raamatusse) kirjutada? Mind näiteks küll ei huvitaks kas veganmehe sperma on parema maitsega kui lihasööja mehe oma. Mina küll ei lubaks (olgu mu mees mulle nii lähedane, kui iganes!) oma meest endaga tualettruumi kaasa, urineerida tema nähes, tehes rasedustesti  jnejne...Võehh!

 Ma ei tahagi pikalt kirjutada, sest selle raamatu juures meeldib mulle vaid kaante kujundus, sisukujundus mitte, see jätab mulje, et raamatut oleks tahtlikult paksemaks venitatud. Ja need miniillustratsioonid sobiks pigem luuleraamatule.

 Ja see kantseliitlik sõnakasutus...oehh...no milleks?

Ahjaa, neid revolutsionääre oli ka liiga palju, liiga, liiga palju...

Triviaalne raamat...

Ah, lugege ise! Või ärge lugege...

Rahva Raamatu lehelt:

Raamat

EESTI VERI

 68 Google +3  0 Share0

Romaan „Eesti veri“ uurib teravmeelse huumoriga isikliku elu võimalikkust lähituleviku Eestis. Ennekõike just naise keha otseselt puudutavaid otsuseid, aga ka teatud majanduslike, tööalaste ja poliitiliste valikute kaalu ning nende tagajärgi inimestele. 
See on Eesti, kus noor peaminister Vamps keelab esimese asjana ära raseduse vabatahtliku katkestamise, mis romaani sündmustiku ka käivitab. 
Enam hullemaks minna ei saa, arvavad Eesti elanikud. Kuid küünikud vastavad, et saab. Hullemaks saab alati minna. Ja lähebki. Igas kodus peab olema tulirelv, kuriteoks muutuvad töötus, abielurikkumine ning võõrkeeltes rääkimine. Kui palju võivad valitsuse otsused mõjutada inimeste eraelu, nende tundeid ja valikuid? Kuivõrd seotud on poliitika ja intiimsus? 
Raamatu peategelane Eeva kirjutab poliitilisi kõnesid opositsiooni suurimale parteile, mida juhib tema ema. Samal ajal on ta isiklik elu ühe meeletu eksperimendi tõttu karile jooksmas.
Kõige taga tuksleb Eeva püüd trotsida neoliberaalset maailma, mille vastu ta tuliselt sõna võtab ja kust ta väljapääsu otsib. Vabadusel on aga väga kõrge hind. Sest vabadus pole kunagi olnud reegel, vaid alati erand.
ISBN 9789949565849
Ilmumisaasta 2017
Keel eestikeelne
Formaat Kõvakaaneline
Lehekülgi 224 lk
Mõõt 201x145x17 (mm)
Kirjastus TAMMERRAAMAT
Lisamise aeg: 28.02.2017  
19.591.71 €
Kaupluses püsikliendile: 1.71 €
Kaupluses: 1.80 €
Kaup kätte: Kiirtellimusega: homme, 02.04
1. aprill. 2019.a.
Vana-Rääma

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar