laupäev, 30. aprill 2016

Kirjandusõhtu Pärnus+ Uus laul minu sõnadele


   Eile, 29. aprillil toimus järjekordne kirjandusõhtu Pärnus, kohvikus Versus. Kuigi Pärnusse on suvi saabunud, leidus ligi 50 inimesel aega kirjandusõhtut nautima tulla.

  Esimesena läks lavale Belka, kes ühe oma looga õhtu sisse juhatas. Kohe tema järel tutvustas Pärnumaa kirjanik Heli Künnapas oma kuuendat raamatut, noorteromaani "Ütlemata sõnad", mille müük läheb tal väga hästi ning kauplused tellivad üha juurde. Minul on see olemas, kuid veidi on veel lugeda, siis teen blogipostituse. Olen kõik Heli raamatud läbi lugenud ja siiani on mu lemmikud ta esimene noorteromaan "Lõpupidu" ning hiljuti ilmunud "Tähtajaline elu", mille teist osa ta praegu kirjutab.

  Teisena esitles oma kahte luuleraamatut " Ideaalne abikaasa" ja "Vana hiire laulud" poeet Jürgen Rooste, keda kuulati suure huviga. Jürgen luges ka oma uuemaid luuletusi, mida veel raamatusse trükitud ei ole. Sekka lugemisele ta ka laulis, sest ilmselt osad luuletused olid juba sündinud lauldes. (minul juhtub nii, oletan, et teitsel ka).

  Peale seda tegime väikese pausi, et inimesed saaks keha kinnitada, tulaetis käia või väljas suitsetamas.
  Kava jätkus Pärnu poetessi Leonora Palu debüütluuleraamatu "Aga mina panen kammi suhu" esitlusega. Leonora rääkis oma nn luuletajakarjäärist, luuletanud on ta umbes 2 aastat ja juba on ühele poole saanud väga tugeva luuleraamatuga. Minul on see ka olemas ja sellest blogin hiljem. Leorora võitis ka paari nädala eest Poetry Slämi ehk Prõmmi Pärnu eelvooru ning läheb koos teise koha saanud Raul Majasega Pärnut Tallinna esindama. Luulenäited toon ka teise blogipostituses. Aitäh, Leonora selle väga hea raamatu eest!

  Neljas raamatuesitleja tuli meile Tartust, Ahto Kaasik, looduslike pühapaikade ja rahvapärimuse uurija ning tutvustaja. Tartu Ülikooli loodulike pühapaikade keskuse juhataja, Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu juhatuse liige ning oli Maavalla Koja vanem aastatel 2005-2014.(andmed Vikipeediast). Ahto Kaasik tutvustas oma raamatut "Põlised pühapaigad" ning samal ajal oli rahval võimalus dataprojektorilt vaadata pühapaikade pilte. Soovijad said ka endale pühendusega raamatu osta, mis on meil kohvikus Versus juba tavaks saanud, ning sealt saab ka kirjandusõhtu väliselt osta raamatuid soodsamalt, kui raamatupoodidest. Omanik teeb varsti seinale suure raamaturiiuli, hea näiteks lõunasöögi kõrvale raamatuid lugeda jne...

  Õhtu lõpetuseks andis Belka väikse akustilise kontserdi, mille käigus tuli esmaettekandele ka minu sõnadele loodud laul "Armasta mind pisut", mille ma ka oma telefoniga üles filmisin. Suured, suured tänud Belka! Ma siiralt loodan, et meie koostöö jätkub ;) Lisaks sellele saavad soovijad osta Versusest "The Belka" logoga (kahte erinevat) kõrvarõngaid 10 euro eest. Nende autoriks on Maarja Antson alias Pingu. Kes aga tahab hiljuti ilmunud "The Belka" vinüülplaati osta, võtku temaga isiklikult ühendust. Belka leheküljed on olemas ka Facebookis ja neid  näete SIIT ja SIIT.

Lugu minu sõnadele saate vaadata SIIT, ning kvaliteetsemat (ilma videota) kuulata SIIT.

Lisan siia eilsest õhtust ka veidi oma telefoniga tehtud pilte, kuid loodan, et saan millalgi kvaliteetsemaid pilte juurde, sest Versuse omanik Rivo Kajo tegi ka. Aga tervet albumit saate vaadata mu Facebooki kontolt ja SIIT.
Sven õhtut sisse juhatamas ja Belka esinemisvalmis
Heli Künnapas
Jürgen Rooste
Leonora Palu
Ahto Kaasik, küsitleb Sven Kivisildnik
Belka omas mahlas :)
Versuse boss Rivo Kajo pildistamas
Aitäh, Leonora! :)


armas pühendus


Belka kõrvarõngaid saate tellida ka Facebookist ja lehekülg on SIIN.Tänud imelise päeva eest Versuses! Kohtumiseni juba 14. mail!


30. aprill. 2016.a.
Vana-Rääma

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar