Teisipäev, 30. juuni 2015

Jee! Puhkus!!!


  Nonii, täna oli viimane tööpäev!
Ma ei ole küll see inimene kes iga päev kindlast kellaajast kindla kellaajani tööl käib. Saan koos hoolealusega aega kombineerida. Pealegi oleme me ka sõbranned ja kohtume ka tööpäeva väliselt ning veedame kenasti aega. Aga....Töötan sotsiaaltöötajana juba neljandat aastat, aga see on mu esimene puhkus. Täiesti esimene, kui mitte võtta arvesse, et mõned korrad aastas, kui mu hoolealune 10 päevastel haiglaravidel käinud on. Aga selle aastal tundin, et tahan päris puhkust, kuu ajalist puhkust. Lihtsalt oli vaja, seda juba tervise huvides. Töö ei ole mul iseenesest raske ja see mulle meeldib, aga vaimselt on raske, pean seda endale tunnistama. Mai kuus lõi vahetult enne Luulelahingu finaalsaadet see pinge mis minusse kogunenud oli, mind rivist ikka väga välja. Jõudsin mäele tagasi ühe hea inimese abiga, kes avas kõik mu tšakrad, mis olid blokeeritud. Ime, et elasin veel. Eksole? Aga näe, täna ma hingan ja elan, elan täisväärtuslikku elu ja ei kaeba. 
  Muidugi kirjutan ma oma mured suurelt jaolt loomingusse ja mul hakkab parem. Seega pole ime, et tihti pagulaste teemat käsitlen. Lihtsalt valus on, kui riik toidab murjaneid ja eestlane elab kohutavas vaesuses. Mina näiteks saan oma töö eest tänaseks 4 korda aastas palka ja pean ära elama...
  Täna kandis AHF üllatuseks mulle raamatulaenutuste eest rahad üle. Siit tänusõnad kõigile kes aasta jooksul mu raamatuid raamatukogudest laenutanud on. Aitäh!
 Ma ju puhkuse rahasid ei saa ja see oli tõesti üllatus mulle. Mul ei ole mu töö eest ette nähtud ei haigekassat, ega puhkuseraha. Pigem maksan ise kinni selle kuutasu inimeslee kes mulle puhkust annab. 
  Täna ilmus ka Ohmygossipis intekas minust, mille Viinahaua Hillar Kohvile andsin. Kopeerin selle ka siia.

Puhkuse ajal näeme, raisk! :)Kirjanik Margit Peterson kiidab Ohmygossip.ee'le Pärnus Rahva Raamatu kohvikus „Piano“ toimunud  Lea Dali Lion'i raamatuesitlust „Joonista valgus“ ning paljastab oma suveplaanid!

Margit Peterson, milline on olnud teie senine kõige põnevam või huvitavam suveseiklus?
Tere hea Ohmygossipi lugeja! Minu kõige põnevam suveseiklus oli 13. juuni. Kell 14.00 esitles lauljatar Lea Dali Lion oma raamatut „Joonista valgus“ Pärnus, Rahva Raamatu kohvikus „Piano“. Intiimses ja sensitiivses õhkonnas need mõned tunnid kadusid kätte. Lauljatar rääkis ka oma raske haiguse tagamaadest, millest ta tänaseks on tervenenud. Igal osalejal oli võimalik soetada endale lauljatari raamat koos pühendusega. Loomulikult tegin seda ka mina. Nii sai energiast pakatanuna edasi Pärnu „Grillfestile“ mindud. Õhtu suurim elamus oli loomulikult ansambel „Terminaator“, kuna olen termikaid fännanud algusest saati. Aga suvi alles ees ja seega suveseiklused alles algamas.

Millised plaanid on teil eelolevaks suveks?

Sellelt suvelt ootan ühte kirjandusseminari, millest on vara rääkida. Aga plaanid juba käivad ja tuleb vaid pöidlaid pihus hoida. Muidugi on selle suve tippsündmus minu jaoks mu armsa emme 80 juubel, mis jääb suve südamesse, nagu ka kodukandi laat Mihklis, mis toimub 18. juulil. Lähen sinna taas oma raamatuid müüma. Ootan väga ka oma romaani „RIST TEEL“ sündi. See peaks ilmavalgust nägema juuli algul. Ja loomulikult ootan väga puhkust. Puhkan terve juuli kuu. Plaane on palju, aga kõik ei ole avalikustamiseks.

Milline oleks teie arvates unistuste suvi?
Minu unistustesuvi oleks see, kui ma ükskord saaksin endale maakodu, Pärnumaale. See võiks olla vana talumaja, mis on perenaiseta jäänud. Hea meelega veedaksin nädalalõpud ja suved seal. Võiks asuda mererannas. Elasin lapsena Kablis, hing ihkab sinna tagasi. Kuigi minu koduvald on Koonga, möödus mu lapsepõlv suurelt jaolt Häädemeeste vallas ja mind lausa kisub sinna. Hiljuti käisin Häädemeeste vallas, Metsapoole koolis raamatuid esitlemas ja tundsin palju äratundmisrõõmu. Sealt koolist algas minu koolitee.
'
Ehk on teil anda ka üks hea suvise söögi ja joogi retsept?
Ma ise armastan väga erinevaid smuutisid. Igal juhul ei tohiks suvel raskvaste ja raskete roogadega üle pingutada. Igasugused mahlad ja toortoidud on tervuislikud. Vesi on kõige parem retsept palavate ilmade puhul, kus organism palju vedelikku kaotab. Smuutimaitselist suve, hea Ohmygossipi lugeja!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar