laupäev, 27. juuni 2026

25. 06. - 27. 06. 2026. Lemmes

Ja oleme taas linnas tagasi. Aga suvi on veel alles ees ja me jõuame kordi ja kordi ennast suvilaga jagada. Täna lihtsalt hommikul sadas nii palju, et miski ei kutsunud metsa ega suvila ümbruse töid tegema. Meri iseenesest on soe, kuigi hülgehall. Poole kõrvaga kuulsin et eile oli isegi 22 kraadi olnud, aga ei imesta ka, sest just eile käisin esimest korda vees ja no oli soe. Tõeliselt. Germo, kelle jaoks peab vesi lausa supp olema, ei kaevanud millegi üle. Aga ega ta tavaliselt ei kaebagi. Eile, pärast 14 kilomeetrilist jalgsi liikumist ka ei kaevanud, ent ometi oli just tema see, kes magama jäi. Aga tore, puhkama peab. Jah, me liikusime eile Lemmest jalgsi Metsapoolele, "vahepeatusega" Treimani poes, kus kohast ostsime vett ja jäätist. Mina oleksin otse jalgsi Lätti välja läinud, aga alati arvestan ka Germoga. 14 km tuli kokku. Me lihtsalt nautisime imelist Ainaži väikelinna, sest see on imeilus, puhas ja iga natukese aja tagant ootavad sind vajadusel ka wc-d, isegi invawc-d. Tundub, et lätlane hoolib oma rahvast, ja mitte ainult oma, sest Ainaži on linn, mida igapäevaselt väisavad ka välismaalased, olgu tegu kasvõi eestlastega. Tõsi küll, kunagi kuuluski see armas kohake Eestile ja kandis Heinaste nime. Muide, Ainaži metsades on näiteks lambatatikud juba valmis, meil veel mitte. Lisaks on teeääred kaunistatud lilleamplitega, ka metsarajad on tehtud uunikividest ning samuti jalgrajad ehk siis meie keeli kergliiklusteed, mis ei asu otse maantee servas vaid pisut eemal. Küll on ilus ja puhas see armas Ainaži. Jalutasime seal mitu tundi, aga sellel korral muulile ei läinud. Kunagi ehk taas. Neljapäeva õhtul Lemme jõudes kraapisin rehaga käbid kokku, aga mu villid pihus, mille sain nädala eest kalmistuid korrastades, on veel liiga aktiivsed, et suurt koristustööd teha. Lasen neil veel paraneda. Igal juhul tegin suvila energeetilise puhastuse ära ja need 2 ööd magasin nagu nott. Täna ärkasime lausa kell 9.30 alles. Halb energeetika, mis majas oli, oligi põhjuseks, miks ma seal üldse enne ei maganud. Ma ei talu negatiivset energeetikat, see sööb eluenergiat. Nüüd on kõik hästi ja me tunneme ennast suvilas kordi õnnelikumalt. Võtsin oam nõiavitsad, viirukid jnee ..kaasa ning asusin neljapäeva õhtul tegudele. Nüüd on energeetika puhas ja uus. Kes tunnetab ja kes mitte. Kes usub ja kes mitte. Meie oleme sensitiivsed. Ja neljapäeva õhtu lõpetuseks vaatasime Hansahoovi teatri etendust "Sõit." Eks me õhtuti vaatamegi seal videoid, sest televiisorit kahjuks vaadata ei saa, levi ei ole. Jätkuvalt ei ole hea levi kahjuks ka TELIAL. No ometigi võiks olla, aga väga raske on telefonitsi kontakti saada. Ei tea kas peaks mujale võrku üle minema. Ei tea kuidas TELE2 leviga seal lood on. Ja üleüldse viskab kogu aeg Läti levisse, kuigi piir on 10 km kaugusel. Mõnel päeval saan otse suvilas telefonitsi kõnelda, mõnel päeval ei olegi levi. Aga rahvast on RMK platsil meeletult, kes tulevad, kes lähevad. Osad on ilmselt juba jaanidest platsis. Lisaks on seal nüüd ka kohvik "Lemmeranna" avatud, 20. augustini. Aga seal saab maksta sulas. Muide, seeni veel metsas ei ole, aga maasikaid juba on. Tahtsimegi täna maasikale minna, aga suur vihmasadu otseses mõttes segas. Ja bussile tulles saime märjaks kuid bussis oli meeletult külm, ei jõudnud Pärnut ära oodata. Me Germoga lausa lõdisesime. Bussijuhid võiks natuke enne mõelda, kui konditsioneeri kõige külmema peale panevad, kõik ei talu seda. Mina olen ka soojelembeline. Germo oli lisaks veel lühikeste pükstega. Õnneks Pärnus bussist väljudes saime aru, et on suvi. Aga veel kodus ma ei saanud kohe sooja nahavahele. Uinak aitas. 26. juuni õhtul teatas naabrinaine Maarja, et jõuab meile viimase bussiga külla. Jumal tänatud, et sõnumid läbi tulevad, läksime talle bussivastu. Aga kuna eile me olime 14 km juba liikunud, siis õhtul kusagile enam ei kippunud. Hommik algas vihmaga ja meri oli hülhgehall ja meeletu lainega. Saatsime Maarja 10.59 bussile ja siis tõime RMK-lt vett, kuid suvilasse jõudes vaatasime, et vihmasadu ei taandu, pakkisime asjad ja tulime ka linna ära. Ilmselt järgmise nädala teises pooles lähme taas. Enne ei õnnestu, on paar pakilist asja ajada ja mõni sõit plaanis. Kui te soovite meile külla tulla, andke teda, ma ei jaksa eraldi ühendust võtta, väga palju on tahtjaid, aga väga vähesed jõuavad. Käinud on üksnes Urmas, Jüri, Ave, Tarvi, Maarja. Teised on siiani ainult lubajaks jäänudki. Olgu öeldud, et aktiivsemalt liigume seda vahet üksnes juuli keskpaigani, sealt edasi on teadmatus, sest olen ämmaga hõivatud. Pean aega planeemima, kui õnnestub, siis õnnestub. Praegu on ämma vanem poeg Soomest kodus puhukusel, seega saame rohkem käia. Ja siis siia ka see, et Lätist süüa ostmas käia ei ole mõtet, seal on kõik kallim, välja arvatud õlu, see pidavat veel odavam olema. Käisime TOP poes ja veendusime ise ka. Õnneks ei olnud seal iseteenindust ja müüja mõistis hästi ka eesti keelt. Teenindus on viisakas. Iklas aga kohtasime tosinat sapikat ja maantemuhku ringi liikumas, jäädvustusega jäime pisut hiljaks. Aga mõnusat suve jätku ka teile ja tulge külla meile! 27. juuni 2026. Vana-Rääma

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar